APIE KONGRESĄ

Nacionalinis gailestingumo kongresas

– didžiausias Gailestingumo jubiliejaus renginys, kuriame laukiami tikintieji iš visos Lietuvos. Dauguma kongreso renginių vyks Vilniaus senamiestyje, o pagrindine susibūrimo vieta taps Katedros aikštė.

Lietuvos vyskupų laiškas

„Kviečiame visus dalyvauti Gailestingumo kongrese, vyksiančiame 2016 metais gegužės 6–8 dienomis Vilniuje. Sustiprinsime ryšį su Kristumi, kartu gilinsimės į Dievo gailestingumo slėpinį, viešai liudysime tikėjimą ir dalinsimės su kitais džiaugsmu, kad priklausome Jėzui Kristui, kuriame mums yra apsčiai išlietas Dievo gailestingumas.“

NAUJIENOS

PROGRAMA

Penktadienis, 2016 05 06

15:00*Registracija (Katedros a.)
*Registracija vyks penktadienį nuo 15 iki 19 val., šeštadienį nuo 8 iki 19 val.
17:00Vakarinė malda Katedroje
17:30Šv. Mišios ir kongreso atidarymas katedroje
19:00Vakaro renginiai - „Gailestingumas mieste“
Įvairiose Vilniaus senamiesčio vietose vyks evangelizaciniai, kultūriniai renginiai kongreso dalyviams ir Vilniaus miesto gyventojams.

DETALI PENKTADIENIO VAKARO PROGRAMA

Šeštadienis, 2016 05 07

08:00Registracija
Registracija atvykstantiems šeštadienį vyks Katedros aikštėje nuo 8 val. iki 19 val.
09:00Ryto malda Katedroje
Į registracijos metu nurodytą el. pašto adresą bus atsiųsta tikslesnė informacija apie pusryčius tiems, kurie gyvens mokyklose. Ryto malda vyks Arkikatedroje.
10:00Konferencijos ir užsiėmimai

DETALI KONFERENCIJŲ IR UŽSIĖMIMŲ PROGRAMA

Vilniaus senamiestyje esančiose bažnyčiose vyks paskaitos, užsiėmimai tikėjimo, dvasinio gyvenimo, žmonių santykių temomis. Planuojama daugiau nei 20 susitikimų, paskaitų ar diskusijų, kuriose kalbės kun. teol. dr. Arnoldas Valkauskas, s. Benedikta Rollin, kun. Ričardas Doveika, kun. Kęstutis Dvareckas, doc. dr. Benas Ulevičius, dr. Nijolė Liobikienė, Gintautas Vaitoška ir kt.

Atskiras renginys numatomas jaunimui, jis bus skirtas pasirengimui Krokuvoje vasarą vyksiančioms Pasaulio jaunimo dienoms.

13:30Pietūs
Renginio dalyviai, išankstinės registracijos metu užsisakę maitinimą, maistą galės pasiimti Katedros aikštėje, tam specialiai paruoštose vietose.
15:00Dievo Gailestingumo vainikėlis (Katedros aikštė)
Jėzus sakė: „Tam, kas bent kartą sukalbės šį vainikėlį, bus suteikta malonė, nes mano gailestingumas beribis. Tie, kurie kalbės šį vainikėlį gyvenime, o ypač mirties valandą, bus apglėbti mano gailestingumo“.

Dievo Gailestingumo vainikėlis gali būti kalbamas varstant mums įprasto rožinio karoliukus. Pradžioje kalbame „Tėve mūsų“, „Sveika, Marija“, „Tikiu Dievą Tėvą“.

Toliau ties didesniais karoliukais meldžiame:

Amžinasis Tėve, aukoju Tau mieliausiojo Tavo Sūnaus, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus, Kūną ir Kraują, Sielą ir Dievystę permaldauti už mūsų ir viso pasaulio nuodėmes.

Ties mažesniais karoliukais kalbame:

Dėl skaudžios Jėzaus kančios būk gailestingas mums ir visam pasauliui.

Pabaigoje:

Šventas Dieve, šventas Galingasis, šventas Amžinasis, pasigailėk mūsų ir viso pasaulio. (3 kartus).

15:15Susitaikinimo pamaldos (Katedros aikštė)

„Tiek daug žmonių, tarp jų jaunimo, grįžta prie Sutaikinimo sakramento ir per šią ypatingą patirtį iš naujo atranda kelią pas Viešpatį, išgyvendami intensyvios maldos akimirkas ir iš naujo aptikdami gyvenimo prasmę. Vėl padarykime centru Sutaikinimo sakramentą, nes jame galime ranka palytėti gailestingumo didybę. Kiekvienam penitentui sakramentas bus tikrasis vidinės ramybės šaltinis,” – Popiežius Pranciškus.

Kviečiame visos Lietuvos kunigus atvykti į Gailestingumo kongresą drauge su savo bendruomenėmis ir Susitaikinimo pamaldose tarnauti klausant išpažinčių).

18:00Šv. Mišios (Katedros aikštė)
19:30Vakarienė
Renginio dalyviai, išankstinės registracijos metu užsisakę maitinimą, maistą galės pasiimti Katedros aikštėje, tam specialiai paruoštose vietose.
21:00Koncertas „Aš čia!“ (Katedros aikštė)
Per naktį – Švč. Sakramento adoracija Katedroje.

Sekmadienis, 2016 05 08

09:00Ryto malda Katedroje
Tiems, kas nakvoja, registracijos metu nurodytą el. pašto adresą bus atsiųsta informacija apie pusryčių vietą.
10:00Dalyviai renkasi į Procesiją prie LR Seimo Rūmų (Gedimino pr.)
Autobusų bei lengvųjų automobilių parkavimo vietos bus nurodytos el. laiške, kurį išsiųsime prieš renginį, išankstinės registracijos metu nurodytu el. pašto adresu.
--Procesija Katedros link
Į procesiją rikiuojamasi sektoriais. Sektoriai bus nurodyti el. laiške, kurį išsiųsime prieš renginį, išankstinės registracijos metu nurodytu el. pašto adresu. Kviečiami dalyvauti ir nesiregistravę žmonės ir grupės.
13:00Šv. Mišios Katedros aikštėje
--Išvykimas

Italijos balsas – vienuolė Cristina Katedros aikštėje gegužės 7 d. 21 val.!

PRANEŠIMAI

Ričardas Doveika


Benas Ulevičius


Gintautas Vaitoška


s. Benedikta Rollin


Aldonas Gudaitis


Algirdas Toliatas


Kun. Antanas Blužas OFM


Andrius Navickas


Vilma Andrejauskienė


Andrius Atas


Andrius Vaitkevičius


Anna Oronska


Artūras Kazlauskas


Audronė Zimblienė


Br. Jonas


Darius Savickas


Dr. Ewa K. Czaczkowska


Eugenijus Laurinaitis


Vysk. Kęstutis Kėvalas


Kęstutis Dvareckas


Lilijana Marcinkevičiūtė


Linas Kukuraitis


Nijolė Liobikienė


Nijolė Giknienė


Kun. Patrice Chocholski


Kun. Radosław Kimsza


Regina Morkūnienė


Robertas Badaras


ses. Anastazja Dudzińska


Ses. Patrycija Aszyk ZSJM


Kun. Saulius Bužauskas


Stasys Kazėnas


T. Kazimieras OSB


Šeštadienio priešpietę – net 47 paskaitos, pokalbiai ir diskusijos. Žymūs dvasininkai ir vienuoliai, įvairių sričių mokslininkai, rašytojai, šeimos, psichologai, socialiniai darbuotojai, Caritas atstovai ir kiti kalbės apie gailestingumą iš dvasinės, socialinės, meninės, šeimos ar politikos perspektyvos.

DALYVIO KREPŠELIS

 • null

  Minimalus dalyvio krepšelis (toliau MDK)

  Drobinis maišelis, renginio knygelė, žemėlapis, apyrankė, vandens buteliukas.
  4 € | Registruojantis renginio metu | 5 €
 • null

  MDK + maitinimas šeštadienį

  8 €
 • null

  MDK + 1 nakvynė (šeštadienį) be maitinimo

  8 €
 • null

  MDK + 2 nakvynės (penktadienį, šeštadienį) be maitinimo

  10 €
 • null

  MDK + 1 nakvynė (šeštadienį) + maitinimas šeštadienį

  10 €
 • null

  MDK + 2 nakvynės (penktadienį, šeštadienį) + maitinimas šeštadienį

  14 €

Kviečiame registruojantis pasirinkti Dalyvio krepšelio variantą (Nr. 1-6).

Pasirinkdami organizatorių siūlomą nakvynę, Jūs sutinkate, kad būsite apgyvendinti Vilniaus miesto mokyklų patalpose arba Vilniaus miesto parapijose, šeimose (su savimi atsivežkite miegmaišius ir kilimėlius). Pusryčiais bus pasirūpinta.

Pasirinkus maitinimą, organizatoriai pasirūpins šeštadienio pietumis ir vakariene.

Penktadienio ir sekmadienio maitinimu kviečiame pasirūpinti savarankiškai.

Jeigu ketinate atvykti neužsiregistravę, turėsite galimybę dalyvauti visuose renginiuose. Kongreso dienomis galėsite įsigyti tik minimalų dalyvio krepšelį (kongreso metu – auka 5 EUR).


LOKACIJA

ORGANIZATORIAI:

GENERALINIAI RĖMĖJAI:

PARTNERIAI:

RĖMĖJAI:

INFORMACINIAI PARTNERIAI:

DRAUGAI:

DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI:

Kongreso renginiai atviri vilniečiams ir miesto svečiams. Norintys simboline 5 eurų auka paremti renginį ir turėti kongreso dalyvio krepšelį, tai padaryti gali viso renginio metu Katedros aikštėje stovinčioje registracijos palapinėje.

Minimalus dalyvio krepšelis (toliau MDK) yra ne tik daiktai, kurie jame bus, bet ir kiekvieno mūsų auka, kuria prisidedame prie šio susitikimo išlaidų. Taip, kaip per agapę mes visi kažką atsinešame ir dalinamės, taip ir šis minimalus dalyvio krepšelis yra mūsų nedidelis indėlis (tik dalis realių išlaidų) į šį nuostabų susitikimą. O kiekvienas dalyvis gaus: drobinį maišelį, renginio knygelę, žemėlapį, dalyvio apyrankę, vandens buteliuką.

Nebūtina. Tačiau labai kviečiame dalyvauti pilnoje kongreso programoje ir Gailestingumo jubiliejaus šventę išgyventi pilnai. Visi mes tampame Gailestingumo piligrimais ir atsiveriame Dievo staigmenoms, kurias yra mums kiekvienam paruošęs. Viena iš jų – šeima, kuri laukia jūsų savo namuose ar bendrakeleivis, su kuriuo susipažinsite. Tad nakvokite!

Yra 6 skirtingi krepšelių pasirinkimai, tačiau jei jame yra įrašytas maitinimas, tai reiškia, kad jūs gausite šeštadienio pietus ir vakarienę. Kongreso dalyvius maitins Lietuvos kariuomenė.

Registruojantis www.kongresas.lt būsite nukreipti į el. banką ir galėsite sumokėti per el. bankininkystę. Jeigu ja nesinaudojate, galima sumokėti banko pavedimu, tačiau reikia mokėjimo paskirtyje nurodyti dalyvio (savo ar žmogaus, už kurį mokate) pavardę. Jeigu norite pasitarti dėl apmokėjimo, skambinkite tel. 8 658 58 966

Katedros aikštėje bus registracijos punktas. Jame bus dalyvių krepšelių rezervas ir kažkam pasiseks užsiregistruoti vietoje, tačiau organizatoriai tikrai negalės pasirūpinti visais. Todėl jei planuojate dalyvauti – būtinai užsiregistruokite iš anksto!